Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 
Továbbképzések, rendezvények részletes információi
január
HKSCPSV
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
doki.NET háttér-rendszert használó más társaságok legfrissebb hírei
• >> Magyar Fejfájás Társaság hírei
[ 2026.01.08. ]
• January 19-20, 2026,  12:30 – 18:00 CETWhat to expectThis advanced ESOR Special Course offers an in-depth...>> Magyar Radiológusok Társasága hírei
[ 2026.01.08. ]
• We are delighted to share the news that Dr. Zsuzsanna Fabry, Professor at the University of Wisconsin–Madison School of Medicine and Public Health...>> Magyar Immunológiai Társaság hírei
[ 2026.01.08. ]
• >> Magyar Nephrologiai Társaság hírei
[ 2026.01.08. ]
• Minden kedves kollégánknak ajánljuk a safetots.org webinajait,...>> Magyar Gyermekaneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság hírei
[ 2026.01.07. ]
Linkek, dokumentumok oldalon belüli megjelenítése
Külön ablakban történő megjelenítés (gyorsabb!)
Kongresszusok, rendezvények
 
Ezen az oldalon hazai és nemzetközi rendezvényekről szóló információkat helyezünk el, időrendi sorrendben.

Tipp: A kongresszusokhoz különböző linkek, dokumentumok tartoz(hat)nak, melyeket a "kapcsolódó dokumentumok/linkek" feliratra kattintva érhet el. A felirat mögött zárójelben megjelenő szám a kapcsolódó anyagok számát jelöli.

Hazai kongresszusok rendezvények
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ]
[ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ] 
 
Magyar Nephrologiai Társaság
Magyar Transzplantációs Társaság Kongresszusa (Hajdúszoboszló, 2026.11.12-14.)
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2026.11.12.Rendezvény vége: 2026.11.12.
Tisztelt Tagtársak, Kedves Kollégák, Szakmai Partnereink! 

A Magyar Transzplantációs Társaság soron következő, 
XXVII. Kongresszusát a Debreceni Egyetem ÁOK Transzplantációs Tanszéke szervezi Hajdúszoboszlón, a Hunguest Béke**** hotelben 2026. november 12-14. között.

A magyar szervátültetés „szervezett korszaka” 1973-ban indult Budapesten a veseátültetési programmal, amelynek szakmai alapjait az 1962-ben Szegeden végzett első élődonoros veseátültetés teremtette meg.
Ezt követte Szeged (1979), Debrecen (1991) és Pécs (1993): a négy veseátültető egyetemi központ, amelyre a mai rendszer is épül.  
A veseátültetési programok mellé fokozatosan felzárkóztak a többi szervek: a szívtranszplantáció 1992-ben, a májátültetés az 1990-es évek közepén, a tüdőtranszplantáció pedig 2015-ben indult el önálló hazai programként.

A kezdeti néhány beavatkozáshoz képest ma már évente több száz szervátültetés történik, a kumulatív esetszám a 2010-es évek végén átlépte a 10 ezret, 2025-re pedig a nagy szervátültetések száma több mint 13 000 életet érintett Magyarországon.
 
Minőségi ugrást hozott az Eurotransplanthoz való csatlakozás: a 2013-tól teljes jogú tagság az esetszámok növekedésével, a multiorgan donorok arányának emelkedésével, rövidebb várakozási időkkel és sok beteg számára ténylegesen jobb esélyekkel járt.
A hazai beültetések mintegy egynegyede külföldi donorszervvel valósult meg.
 
Ami egyértelműen jobb lett: a túlélési adatok, a sebészi és intenzív terápiás háttér, a diagnosztika, az immunszuppresszió és az infekciókontroll ma már nemzetközi mércével is versenyképes.
A veseátültetés mellett stabil máj-, szív- és tüdőprogram működik, gyermektranszplantációval és kombinált beavatkozásokkal és mind a négy veseátültető centrumban kiépültek az élődonoros programok, elsősorban Budapestre súlyozva. 
  
A szakmai társaság, a regiszterek, a guideline-ok, a továbbképzések, az európai szakvizsga és az interdiszciplináris gondozás mind azt jelzik, hogy ma „rendszerben” gondolkodunk, nem elszigetelt műtétekben. A társadalmi elfogadottság és kommunikáció terén is sokat javult a helyzet: országos kampányok, alapítványok, beteg- és donorszervezetek, médiamegjelenések formálták a közbeszédet. Az élődonoros veseátültetési program működik, bár nagyságrendje kissé elmarad számos nyugat-európai ország gyakorlatától; a vesecserék mögötti jogi-szervezési háttér pedig csak az utóbbi években kezd rugalmasabbá válni.
  
1973 óta a magyar szervátültetés nagy utat tett meg, szakmailag felzárkózott a nemzetközi főáramhoz és több tízezer életévet adott hozzá betegek sorsához. Ugyanakkor ma már az is kérdés, hogyan lesz mindez fenntartható, igazságos és tovább fejleszthető mind a betegek, mind a szakemberek számára. Egy érett, felelősségteljes szakma képe rajzolódik ki, amely tudja, hogy az eddigi eredmények kötelezik a következő évtizedekre.
  
Egyre világosabb, hogy a szervátültetés nem csupán orvosi beavatkozás, hanem társadalmi ügy, amelynek sikere a szakemberek mellett a családok, a közösség és az ellátórendszer együttműködésén múlik. A 2026-os kongresszust ezért tudományos értéke mellett közös mérlegelésnek is szánjuk: mit valósítottunk meg az elmúlt évtizedek ígéreteiből, és hol tartozunk még adóssággal nagy elődeinknek, betegeinknek és egymásnak?
  
Nemcsak előadásokat, hanem találkozásokat, régi beszélgetések folytatását és új szakmai-személyes kapcsolódásokat is várunk az eseménytől. Bátorítjuk a résztvevőket, hogy gondoljuk végig együtt, hová jutottunk 1973 óta és milyen transzplantációs ellátást szeretnénk látni Magyarországon a következő évtizedekben.
  
Debrecen házigazdaként arra vállalkozik, hogy teret adjon ennek a párbeszédnek, miközben saját transzplantációs múltját is a közös történet részeként mutatja fel.
 
Szeretettel várunk minden érdeklődőt kongresszusunkra!
 
Dr. Nemes Balázs
a kongresszus főszervezője

 
Kongresszusszervező iroda:
Club Service Kft.
E-mail: mtt2026@clubservice.hu
Tel: 06 52 522 222
 
Magyar Radiológusok Társasága
Soproni UH napok
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2026.10.01.Rendezvény vége: 2026.10.03.
Helyszín: Sopron,
 
Magyar Nephrologiai Társaság
Semmelweis Egyetem: Vesetranszplantációs klinikopatológiai kerekasztal
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2026.04.30.Rendezvény vége: 2026.04.30.
Helyszín: Budapest,
A rendezvény időpontja:
2026.04.30. csütörtök 14:30
 
Magyar Kardiológusok Társasága
IX. Onko-Kardiológiai Napok
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2026.04.24.Rendezvény vége: 2026.04.25.
Helyszín: Kecskemét, Four Points By Sheraton Kecskemét Hotel És Konferenciaközpont***
Tisztelt Kollégák, Szakmai Partnereink!

2026-ban is megrendezésre kerül, immáron IX. alkalommal az Onko-Kardiológiai Napok Továbbképző Kongresszus.
A rendezvény helyszíne  a korábbi években megszokott Four Points By Sheraton Kecskemét Hotel És Konferenciaközpont***, időpontja 2026. április 24-25.
A 2026-os konferencia kiemelt témái:
- Kardio-onko-nefrológia,
- Telemedicina és mesterséges intelligencia onko-kardiológiai vonatkozásai,
- Aerob fizikai tréning szerepe daganatos betegekben,
- Rehabilitáció az onko-kardiológiában,
- Onko-kardiológia pediátriai vonatkozásai,
- Zajló klinikai vizsgálatok áttekintése,
- Hazai onko-kardiológiai kutatások

Az elmúlt évek sikerei nyomán 2026-ban két 2 külföldi vendég előadó is tiszteletét teszi továbbképzésünkön, Prof. Daniela Cardinale (Milánó, Olaszország), valamint Prof. Susan Dent (Rochester, USA).

A hagyományokhoz hűen lesznek esetbemutatások és interaktív onkoteam, valamint hazai onko-kardiológiai kutatásokat bemutató szekció is Fiatal Kutatói Díjazottal.

A kongresszus 22 kreditpontra akkreditált (DE ÁOK 2026./00136) az alábbi szakmák dolgozóinak:
belgyógyászat, bőrgyógyászat, haematológia, háziorvostan, kardiológia,
klinikai onkológia, sugárterápia, orvosi rehabilitáció (kardiológia),
radiológia, tüdőgyógyászat, urológia.
Szeretettel várjuk továbbképző kongresszusunkon!
A Magyar Onko-kardiológiai Munkacsoport Egyesület nevében a konferencia Szervező és Tudományos Bizottsága:

Vezető:
Dr. Czuriga Dániel PhD., med. habil.
Tagok:
Dr. Torday László PhD.
Dr. Pozsonyi Zoltán PhD.
Dr. Rubovszky Gábor PhD.
Dr. Hornyák Lajos PhD.
Dr. Fogarassy György PhD.
Dr. Drobni Zsófia PhD.
Dr. Szöllősi Regő
Dr. Kocsis Judit PhD., med. habil.
Dr. Nagy András Csaba PhD.
 
Kongresszusszervező iroda:
Club Service Kft. 
E-mail: onkokardio2026@clubservice.hu
 
Magyar Sebész Társaság
Sztómaterápiás Ápoló Képzés
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2025.09.08.Rendezvény vége: 2026.09.08.
Helyszín: 1082 Budapest, Üllői út 78/b. Transzplantációs Részleg 3. em. Oktatóterem, Semmelweis Egyetem STéG Klinika
Tisztelt Kollégák!

A Semmelweis Egyetem Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinika 2025. szeptemberétől ismét Sztómaterápiás Ápoló Képzést indít.

A képzés formája: Felnőttképzés - akkreditáció folyamatban

Az előző évek képzési tapasztalatai, valamint a hallgatói visszajelzések alapján az idei évtől módosított, bővített formában, az elmélet mellett a gyakorlati képzés hangsúlyosabbá tételével tervezzük a képzést.

Az előadásokat tervezetten pénteki munkanapokra osztjuk be, a gyakorlati képzés rugalmas formában, egyéni egyeztetés alapján történik.
 
A kurzus teljes hossza 1 év (tanulmányi év), mely 52 elméleti órából és 40 gyakorlati órából áll.

Ezen kívül 2 alkalommal külön konzultáció formájában dolgozzuk fel az előadókkal és hallgatókkal együtt a tanultakat.

A képzést elméleti és gyakorlati vizsga zárja le, melynek alapján a Semmelweis Egyetem a sikeres vizsgát tett hallgatóknak igazoló oklevelet állít ki.

Reményeink szerint a Sztómaterápiás Ápoló Képzés megújult formája hatékonyan fogja szolgálni a hazai sztómaterápiás gyakorlatot és ezáltal a közel 20.000 hazai sztómával élő beteget.

Célunk, hogy a Semmelweis Egyetem által kiadott Sztómaterápiás Ápoló minősítés hosszú távon licencként szolgáljon, egyfajta minőségi igazolást jelentsen, egyben összekapcsolja az e területen tevékenykedő szakembereket.

Jelentkezési határidő:
 2025. szeptember 8.
E-mail: event@timelessevent.hu
Tárgy: Jelentkezés - Név - Sztómaterápiás Ápoló Képzés
Valamint kérjük, hogy jelentkezésükkel egyidőben az alábbi űrlapot is kitölteni szíveskedjenek.

KITÖLTÖM AZ ŰRLAPOT
.
 
Jelentkezés feltétele: Ápoló 54, Ápoló 55, Ápoló Bsc, Ápoló Msc végzettség

A teljes képzés díja:
 200.000,-Ft

Tervezett létszám:
 20 fő

Szakmai információ:
 Orbán Andrea

A Képzés vezetője:
 Dr. Bánky Balázs PhD és Prof. Dr. Szijártó Attila D.Sc
 
Várjuk jelentkezésüket!

Külföldi kongresszusok rendezvények
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ]
[ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ] 
 
Magyar Dermatológiai Társulat
EDF - 29th Annual Meeting of the European Dermatology Forum (Svájc, Montreux, 2026.01.22-24.)
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2026.01.22.Rendezvény vége: 2026.01.24.
Helyszín: Switzerland, Montreux, Grand Hotel Suisse Majestic
A rendezvény Web oldala: https://www.edf-meeting.com/en/
WELCOMING ADDRESS BY THE EDF PRESIDENT

Dear EDF Members
Dear Corporate supporting Members
Dear Guests
On behalf of the EDF Board, I am delighted to welcome you to the 29th EDF Annual Meeting. We are looking forward to spending 3 days in a convival atmosphere supporting education, scientific exchange and collaboration.
 
This EDF Annual Meeting takes place each January in Switzerland and is designed to address several of the significant issues impacting dermato-venereology and ranging from clinical, scientific to political matters. In January 2026, we will again meet in Montreux, a traditional spa town nestled among steep hills on the shores of Lake Geneva. The town is known for its mild microclimate and the Montreux Jazz Festival in July. Magnificent Belle Époque buildings line the waterfront surrounded by sculptures and Mediterranean trees. The medieval Chillon Castle is located on an island offshore. The moated castle includes ramparts, reception halls and a chapel with 14th-century murals.
 
In 2026, the EDF Annual Meeting will be held again at the Grand Hotel Suisse Majestic, a 4-star hotel in the style of the Belle Époque situated at the heart of Montreux, directly on the banks of Lake Geneva. At the main meeting we will discuss and debate a wide range of current dermatology and venereology topics. The EDF Board has put together an exceptional program based on scientific and medical excellence with plenary talks, two interactive sessions as well as updates from our commission groups and sister societies, whilst at the same time being mindful of diversity, gender and geographical balance.
 
We are looking forward to welcoming you in person at the 29th EDF Annual Meeting in Montreux.
 
Also, do feel free to contact our PCO, conventionTEAM AG, if you have any further questions or suggestions.
 
With best regards,
 

Michael Schön
EDF President
edf president


Online registration via our website: https://formoffice.com/en/Public/Index/6389 before October 5th, 2025. 
Program >>
 
Magyar Reumatológusok Egyesülete
15th European Lupus Meeting
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2026.03.04.Rendezvény vége: 2026.03.07.
Helyszín: Lisszabon,
A rendezvény Web oldala: https://www.sleuromeeting.eu/
Date of the event
2026. 03. 04 - 07.

Regular registration deadline
15 February 2026

Further detailed information on the event’s website: https://www.sleuromeeting.eu/


Welcome to the 15th European Lupus Meeting!

Dear Colleagues,

We are thrilled to invite you to the 15th European Lupus Meeting, taking place in the beautiful city of Lisbon, Portugal, from March 4th to 7th, 2026.
This Congress, organized by SLEuro – The European Lupus Society, will bring together leading European and international experts, clinicians, patients, researchers, and stakeholders from around the globe.

Lisbon, with its rich history, vibrant cultural diversity, and renowned warm hospitality, offers an inspiring backdrop for our meeting. The city’s stunning architecture, delicious cuisine, and friendly atmosphere create an ideal environment for meaningful learning and networking.

At the 15th European Lupus Meeting, we will explore the latest advancements in basic and clinical research, best practices, and innovative therapies for systemic lupus erythematosus and related conditions. Participants can look forward to engaging sessions featuring invited talks, lively debates, fishbowl discussions, and both oral and poster presentations.

We are particularly eager to welcome young researchers and clinicians to the 15th European Lupus Meeting. Fresh perspectives and innovative ideas are essential for advancing our understanding and management of lupus, ultimately improving patient outcomes.

Let’s work together to make this meeting an unforgettable and impactful experience.

We look forward to welcoming you to Lisbon!

Luís Inês & Maria José Santos
Congress Chairs
SLEuro – The European Lupus Society
 
Magyar Reumatológusok Egyesülete
9th Systemic Sclerosis World Congress
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2026.03.05.Rendezvény vége: 2026.03.07.
Helyszín: Athén,
A rendezvény Web oldala: https://web.aimgroupinternational.com/2026/sclerosiscongress/
Dear Colleagues,

It is a great  pleasure to announce  the 9th World Congress on Systemic Sclerosis to be held in Athens on March 5-7, 2026. This prestigious event brings together leading clinicians, researchers, and patients from around the globe who share a common commitment to advancing the understanding and management of systemic sclerosis.

Over the course of the congress, we will explore the latest scientific discoveries, innovative treatment approaches, and emerging challenges in the field. The programme is thoughtfully designed to foster collaboration, stimulate insightful discussions, and inspire new avenues of research and clinical care.

It is our hope that you will take full advantage of the diverse sessions, workshops, and networking opportunities to connect with peers and experts. Your active participation will undoubtedly contribute to the success of this congress and to the broader mission of improving the lives of patients affected by systemic sclerosis worldwide.

We hope you will join us, finally to be all together in Athens in 2026 for a stimulating experience in the world of scleroderma.

Warm regards,

The Steering Committee of the 9th Systemic Sclerosis World Congress
 
Magyar Fejfájás Társaság
World Neuroscience and Psychiatry Conference 2026(WNPC26)
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2026.03.06.Rendezvény vége: 2026.03.07.
Szakterület(ek): Neurológia, idegsebészet, Pszichiátria, mentálhigiéné
Tudományos információ: Ileana Zen
Munkahely neve: Episirus Scientifica
Címe: USA, 19803 Willmington,
Tel: +1 302 440 1610
E-mail: neuromeet@episirus.org
Szervező: Ileana Zen
Munkahely neve: Episirus Scientifica
Címe: USA, 19803 Willmington,
Tel: +1 302 440 1610
E-mail: neuromeet@episirus.org
Helyszín: Thailand, 10320 Bangkok, Episirus Scientifica
A rendezvény Web oldala: https://neuroscience.episirus.org/bangkok/
Episirus Scientifica welcomes you to attend World Neuroscience and Psychiatry Conference 2026 (WNPC26) held during March 06-07, 2026 in Bangkok, Thailand with the theme “Unraveling the Brain: Innovations in Neuroscience & Psychiatry”. This international meet anticipates hundreds of participants including keynote speakers, Oral presentations by renowned speakers and poster presenters besides delegates around the world. This conference is perhaps a giant event that creates an ideal platform to share expertise addressing current advancements involved in Neuroscience, Psychiatry and Neurology. It will be a wonderful opportunity for all the delegates as it provides an international networking opportunity to collaborate with the world-class Neurology, Mental Health and Medical Associations.
Scientific Sessions:
Neuroscience and Neurology
Mental Plasticity & Development
Stress Neuroscience and the Neurobiology
Neurosurgery
Brain Injury
Stroke and Trauma
Neurochemistry
Neuropharmacology
Neuroendocrinology
Neuroimaging
Controversies in Neurology
Psychiatry
Neurological Disorders
Pediatric Neurology
Psychology
Adult Neurogenesis and Cell Biology
Ageing and Dementia, Alzheimer Disease
Target Audience
• Neurologists, Neurosurgeons, Neuroscientists, and Researchers
• Neurology Faculty and Students
• Doctors and Scientists
• Universities, Associations, and Societies
• Students and Research Scholars
• Business Delegates
• Product Manufacturer
• Psychiatrists and Psychologists
 
Magyar Fejfájás Társaság
World Neuroscience and Psychiatry Conference 2026(WNPC26)
Az ikonra kattintva az eseményt letöltheti a kalendárium programjába. (Például: Microsoft Outlook) Rendezvény kezdete: 2026.03.06.Rendezvény vége: 2026.03.07.
Szakterület(ek): Neurológia, idegsebészet
Tudományos információ: Zen Ileana
Címe: Thailand,
E-mail: neuromeet@episirus.org
Szervező: Zen Ileana
Címe: Thailand,
E-mail: neuromeet@episirus.org
Helyszín: Thailand, Episirus Scientifica
A rendezvény Web oldala: https://neuroscience.episirus.org/bangkok/
Episirus Scientifica welcomes you to attend World Neuroscience and Psychiatry Conference 2026 (WNPC26) held during March 06-07, 2026 in Bangkok, Thailand with the theme “Unraveling the Brain: Innovations in Neuroscience & Psychiatry”. This international meet anticipates hundreds of participants including keynote speakers, Oral presentations by renowned speakers and poster presenters besides delegates around the world. This conference is perhaps a giant event that creates an ideal platform to share expertise addressing current advancements involved in Neuroscience, Psychiatry and Neurology. It will be a wonderful opportunity for all the delegates as it provides an international networking opportunity to collaborate with the world-class Neurology, Mental Health and Medical Associations.
Scientific Sessions:
Neuroscience and Neurology
Mental Plasticity & Development
Stress Neuroscience and the Neurobiology
Neurosurgery
Brain Injury
Stroke and Trauma
Neurochemistry
Neuropharmacology
Neuroendocrinology
Neuroimaging
Controversies in Neurology
Psychiatry
Neurological Disorders
Pediatric Neurology
Psychology
Adult Neurogenesis and Cell Biology
Ageing and Dementia, Alzheimer Disease
Target Audience
• Neurologists, Neurosurgeons, Neuroscientists, and Researchers
• Neurology Faculty and Students
• Doctors and Scientists
• Universities, Associations, and Societies
• Students and Research Scholars
• Business Delegates
• Product Manufacturer
• Psychiatrists and Psychologists
Korábbi kongresszusok, rendezvények megjelenítése >>


[ Vissza az előző oldalra ]

A Web-rendszerben található információk szolgáltatása és gyűjtése a magyar média és adatvédelmi törvények előírásait figyelembe véve történik.
A Web-rendszer teljes tartalmára minden jogot fenntartunk!
Copyright © 2026 doki.NET
Internet rendszerének szerkesztősége.


[ www.doki.NET ]