A daganatos betegség kezelésének szemlélete új korszakához érkezett. Köszönhetően a világszerte zajló intenzív kutatások eredményeinek, csaknem minden daganat kezelésének területén rendkívüli fejlődést hozott az elmúlt 20 év. Nincs ez másképp a tápcsatornai daganatokkal sem. A személyre szabott kezelés ma már nemcsak azt jelenti, hogy a rendelkezésre álló gyógyszerek közül kiszűrjük a kevésbé hatékonyt, hanem sokkal többet: az egyén lehetőségeit, élethelyzetét, társbetegségeit, daganatát, daganatbiológiáját és sok más faktort figyelembe véve alakítunk ki terápiás stratégiát. Különösen fontos ez olyan daganatos betegség esetében, mint a hasnyálmirigyrák, ahol minden tudományos alapon nyugvó terápiás erőfeszítésünk ellenére sincs érdemi áttörés –egyelőre- a túlélés terén.
A minimálisan invazív sebészeti és nem sebészeti tevékenység nem jelent csökkentett radikalitású beavatkozást, és nem járhat onkológiai kompromisszummal sem. Ugyanakkor lehetőséget ad a korai felépülésre, hatékonyabbá teszi, teheti a nem sebészeti kezelések tervezését, élhetőbb életminőséget jelent. Bár Magyarországon a minimalisan invazív sebészet, és különösen a minimálisan invazív daganatsebészet jelentős lemaradásban van –elsősorban anyagi okok miatt- Európa nyugatibb felével szemben, a jövő egyik célját jelenti minden kétséget kizáróan hazánkban is.
A fenti gondolatok jegyében indítottuk útnak azt a továbbképző sorozatot, melynek középpontjában a minimálisan invazív beavatkozások állnak, és amely immár harmadik alkalommal kerül megrendezésre az Országos Onkológiai Intézetben. Ezúttal a hasnyálmirigy daganatok témakörét érinti.
Nagy szeretettel várjuk tehát továbbképzésünkre a multidisciplinaritás jegyében minden daganatos beteggel foglalkozó belgyógyász, onkológus, sugárterapeuta, patológus, radiológus, sebész, gasztroenterológus és háziorvos kollégát, 2018. március 2-án pénteken. A hasnyálmirigy daganatok komplex ellátásáról lesz szó, fókuszban a minimálisan invazív beavatkozásokkal és palliatív lehetőségekkel, valamint az új terápiás és diagnosztikai lehetőségekkel.
A továbbképző előadásokat meleg ebéd követi, melyre minden regisztrált résztvevőt szeretettel várunk az Országos Onkológiai Intézetben.
Tisztelettel:
Dr. Mersich Tamás PhD
A program letölthető ide kattintva >>
|