| |
| Magyar Immunológiai Társaság |
|
| Semmelweis Genomikai Hálózat programja 2017 tavasz |
Rendezvény kezdete: 2017.03.22. | Rendezvény vége: 2017.05.17. |
| Szakterület(ek): Allergológia, klinikai immunológia |
| Helyszín: Budapest, Semmelweis Egyetem, Nagyvárad téri Elméleti Tömb, földszint, Koch Terem |
Március 22.
Patócs Attila-Igaz Péter: Endokrin daganatszindrómák, mint klasszikus genetikai kórképek
Március 29.
Purebl György: A bennünk ketyegő órák: alvás, bioritmus és egészségügyi kockázat
Április 12.
Wiener Zoltán: A vastagbéltumorok kialakulásában és progressziójában fontos mechanizmusok
Május 10.
Feith Helga Judit: Lehetnek „betegek” a betegjogok is?!
Május 17.
Hosszúfalusi Nóra: Miért fontos a cukorbetegség típusának meghatározása?
Időpont: szerda, 15-17 óra
Helyszín: Semmelweis Egyetem, Nagyvárad téri Elméleti Tömb, földszint, Koch Terem
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Falus András és az ÁOK Tudományos Bizottsága
|
|
|
 |
| |
| Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság |
|
| Hektika Krónika - A TBC régen és most (előadás) |
Rendezvény kezdete: 2017.03.22. | Rendezvény vége: 2017.03.22. |
| Szakterület(ek): Laboratóriumi medicina |
| Helyszín: Budapest, Semmelweis Orvostörténeti Múzeum |
Március 22-én 17 órai kezdettel* „Hektika Krónika: A TBC régen és most” címmel rendhagyó előadással készül a MNM Semmelweis Orvostörténeti Múzeum a Tuberkulózis Világnapja alkalmából.
A március 24-én esedékes TBC Világnap apropóján meghívott előadónk Dr. Kovács Gábor, az Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet főigazgatója lesz, aki egy tüdőgyógyász szakorvos szemszögéből mutatja be a TBC kórtörténetét, a 19-20. századi Magyarország TBC viszonyait, és rámutat a ”Morbus Hungaricus” jelenkori helyzetére. Megismerhetjük a tüdőgümőkor elleni szervezett harc egyes lépéseit, nehézségeit és kritikai megközelítéseit. Emellett bepillantást nyerhetünk Korányi Frigyes, a magyar belgyógyászati iskola megteremtőjének munkásságába, illetve a TBC leküzdésére irányuló törekvéseibe.
Helyszín:
MNM Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltár
1013 Budapest, Apród utca 1-3.
Program:
17:00 Dr. Kovács Gábor (Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet) előadása, különös tekintettel a TBC-helyzetre a második világháború idején
18:00 Dávid Brigitta (MNM-SOMKL) előadása a TBC történetéről
A két részből álló előadást követően szeretnénk teret adni egy személyes élményeken, tapasztalatokon alapuló kötetlen beszélgetésnek, ahol bárki felteheti kérdéseit, megoszthatja saját történeteit.
Részvételi szándékukat kérjük, a sajto.semmelweis@gmail.com címen jelezzék!
A programra a belépés ingyenes!
|
|
|
 |
| |
| Magyar Radiológusok Társasága |
|
| XII. Képalkotó Diagnosztikai Továbbképzés és Konferencia (Budapest, 2017.03.23.) |
Rendezvény kezdete: 2017.03.23. | Rendezvény vége: 2017.03.23. |
| Szakterület(ek): Rehabilitáció |
| Helyszín: 1074 Budapest, Rákóczi út 90., Hotel Hungaria City Center |
A XII. Képalkotó Diagnosztikai Továbbképzés és Konferencia 2017. március 23-án kerül megrendezésre a Hotel Hungaria City Centerben (1074 Budapest, Rákóczi út 90.) "Prioritások a radiológiában"
címmel.
Fő témák:
Kardiodiagnosztika újdonságai
Új orvostechnikai eszközök, új diagnosztikai módszerek, új alkalmazások
Betegbiztonság a képalkotó diagnosztikában
Új onkoradiológiai módszerek, diagnosztikus és terápiás lehetőségek
A képalkotó diagnosztikai fejlődésének nemzetközi trendjei
Program >>
Jelentkezési lap >>
Részvételi feltételek >>
|
|
|
 |
| |
| Magyar Radiológusok Társasága |
|
| XII. Képalkotó Diagnosztikai Továbbképzés és Konferencia (Budapest, 2017.03.23.) |
Rendezvény kezdete: 2017.03.23. | Rendezvény vége: 2017.03.23. |
| Szakterület(ek): Rehabilitáció |
| Helyszín: 1074 Budapest, Rákóczi út 90., Hotel Hungaria City Center |
A XII. Képalkotó Diagnosztikai Továbbképzés és Konferencia 2017. március 23-án kerül megrendezésre a Hotel Hungaria City Centerben (1074 Budapest, Rákóczi út 90.) "Prioritások a radiológiában"
címmel.
Fő témák:
Kardiodiagnosztika újdonságai
Új orvostechnikai eszközök, új diagnosztikai módszerek, új alkalmazások
Betegbiztonság a képalkotó diagnosztikában
Új onkoradiológiai módszerek, diagnosztikus és terápiás lehetőségek
A képalkotó diagnosztikai fejlődésének nemzetközi trendjei
Program >>
Jelentkezési lap >>
Részvételi feltételek >>
|
|
|
 |
| |
| Magyar Menopausa Társaság |
|
| Magyar Nőorvos Társaság Cervixpathológiai Szekciójának XXII. Tudományos és Továbbképző Ülése |
Rendezvény kezdete: 2017.03.24. | Rendezvény vége: 2017.03.25. |
| Szakterület(ek): Onkológia, Szülészet-nőgyógyászat |
| Tudományos információ: Prof. Dr. Hernádi Zoltán |
| Munkahely neve: M.N.T. Cervixpathológiai Szekció |
| Címe: |
| E-mail: newirendezveny@newinstant.hu |
| Szervező: Kaposvári Krisztina |
| Munkahely neve: New Instant Szervezőiroda |
| Címe: 1028 Budapest, Máriaremetei út 41. |
| Tel: 061 212-3014, 0630/221-1513 |
| Fax: 061 225-0304 |
| E-mail: newirendezveny@newinstant.hu |
| Helyszín: 4200 Hajdúszoboszló, Mátyás király sétány 10., Hunguest Hotel Béke**** |
| A rendezvény Web oldala: http://newinst.wixsite.com/cervix22 |
Tisztelt Kollégák!
Hagyományainkhoz híven interdiszciplináris fórumot szeretnénk biztosítani, a továbbképzés feladatait is felvállalva a nőgyógyászati onkológiai legújabb eredményeinek bemutatására különös tekintettel olyan aktuális problémák megvitatására, mint a nőgyógyászati malignómák primér és szekunder prevenciója jelenlegi helyzete és megújításának lehetőségei. Mindkét területen jelentős az fejlődés, ha csak a ma már 9 típussal szemben védelmet biztosító HPV vakcinát vagy a cervicalis rákmegelőző állapot in vivó azonosítása terén történt előre lépést említjük a LuViva multimodális hyperspektroszkópia alkalmazásával.
A kongresszus szakmai hátterét és szervezését a Magyar Nőorvos Társaság Cervixpathológiai Szekciója biztosítja Prof. Dr. Hernádi Zoltán a Cervixpathológiai Szekció elnöke irányításával, a helyi előkészítő munkát a vezetőség tagja dr. Kiss Miklós főorvos segíti. A New Instant Szervezőiroda végzi a technikai lebonyolítást, előző rendezvényeinkhez hasonlóan immár hetedik alkalommal.
A kongresszus fő témái:
A méhnyakrák primér prevenciója – mit ajánl ma a nőgyógyász – kettő, négy vagy kilenc komponensű vakcinát?
A méhnyakrák szekunder prevenciója, a méhnyakszűrés minősége – találati biztonsága javításának újabb lehetősége a LuViva multimodális hyperspektroszkópia.
Személyre szabott szűrési protokollok kialakítása az életkor, a gesztációs anamnézis, és a rizikó kategória szerint.
A modern, erre a célra validált HPV teszt beillesztésének lehetősége a primér szűrésbe az európai szabályozással összhangban.
A cytológiai vizsgálat továbbfejlesztésének lehetőségei: „liquid based” cytológia immun-cytokémiai vizsgálatok, flow cytometria.
A méhnyakszűrés hazai helyzete és szervezeti megújításának lehetőségei: „self irrigation” mintavétel, védőnői, háziorvosi nőgyógyász szakorvosi szűrés/ komplex rákszűrés koncepciója és tapasztalatai
A kötelezően felajánlandó HPV vakcináció iskolaorvosi és gyermekgyógyászati tapasztalatai – a nőgyógyász szakorvos kapcsolódó feladatai és az együttműködés lehetőségei.
A kötelezően felajánlandó HPV vakcináció által lefedett populáción túli korosztályok vakcinációja.
Multidiszciplináris fórum az ANTSz, a gyártók, a finanszírozó, a betegfórumok és a szolgáltatók részvételével a vakcináltak körének szélesítése érdekében
A nőgyógyászati onkológiai innováció legújabb diagnosztikai és terápiás eredményei
Humán papilloma vírus kutatások „up to date 2017” Mit látunk másképpen mint pár évvel korábban?
Hazai onkológiai „státusz” a statisztikai adatok tükrében: morbiditási és mortalitási adatok, a méhnyakrák és egyéb nőgyógyászati malignómák valamint rákmegelőző elváltozásaik jelenlegi epidemiológiai jellemzői.
A HPV/cytológiai/pathológiai diagnosztika újabb lehetőségei a szenzitivitás és specificitás valamint a prediktív érték javításának újabb útjai, minőségbiztosítás.
A HPV infekciók jelentősége immundeprimált betegek körében: szervtranszplantáltak, AIDS betegek.
HPV infekció és terhesség – szülésvezetés hüvelyi és gáti condylomatosis mellett.
A HPV infekciók és klinikai manifesztációik terápiás lehetőségei
A célzott terápia jelentőségének és körének bővülése nőgyógyászati daganatokban.
A krónikus genitális infekció – STD - onkológiai jelentősége.
A tartósan gyógyult onkológiai betegek életminősége: gyermekvállalás, sexualitás - hormonális fogamzásgátlás, a HRT lehetőségei és biztonsága.
Nőgyógyászati daganatok multimodális terápiája – a műtétes, sugár és gyógyszeres kezelés és azok optimális kombinálása.
Nőgyógyászati onkológiai betegek szupportív terápiája (antiemetikus -, haemopoetikus terápia, gyógytápszerek, táplálék kiegészítők)
Konszenzus dokumentumok a női nemi szervi daganatok megelőzéséről, diagnosztikájáról és terápiájáról
|
|
|
 |
| |
| Magyar Dermatológiai Társulat |
|
| 16th edition of IMCAS Asia (Bangkok, 2023.06.09-11.) |
Rendezvény kezdete: 2023.06.09. | Rendezvény vége: 2023.06.11. |
| Helyszín: Thailand, Bangkok, The Athenee Hotel, a Luxury Collection Hotel |
| A rendezvény Web oldala: https://www.imcas.com/en/attend/imcas-asia-2023 |
Registration: early bird rates until 2023.04.09. Abstract submission deadline: 2023.05.01.
Refine your aesthetic treatments with the latest evidence-based knowledge and techniques in dermatology, plastic surgery & aging science. This edition includes the rising trends and updated methods that are imperative in today’s practice, brought to you by international and regional experts in Asia and around the globe. The program will feature a wealth of new and dynamic sessions including the Anatomy Workshops to master injection techniques and the anatomical structures that lies beneath. Plus, a variety of dermatological and surgical themes examine in-depth how to adapt your procedures to your patient's morphotype, how to apply new technologies to your practice, how to manage difficult complications, and so much more. Outside the conference rooms, the exhibition gives you the chance to explore the cutting-edge products and devices from major companies, and to connect with the industry representatives. Get ready for an inspiring 16th edition in the heart of Thailand’s aesthetic capital. Find us online at #IMCAS and join in-person, as we shape the science and innovation of tomorrow’s medical aesthetics!
|
|
|
 |
| |
| Magyar Dermatológiai Társulat |
|
| 16th edition of IMCAS Asia (Bangkok, 2023.06.09-11.) |
Rendezvény kezdete: 2023.06.09. | Rendezvény vége: 2023.06.11. |
| Helyszín: Thailand, Bangkok, The Athenee Hotel, a Luxury Collection Hotel |
| A rendezvény Web oldala: https://www.imcas.com/en/attend/imcas-asia-2023 |
Registration: early bird rates until 2023.04.09. Abstract submission deadline: 2023.05.01.
Refine your aesthetic treatments with the latest evidence-based knowledge and techniques in dermatology, plastic surgery & aging science. This edition includes the rising trends and updated methods that are imperative in today’s practice, brought to you by international and regional experts in Asia and around the globe. The program will feature a wealth of new and dynamic sessions including the Anatomy Workshops to master injection techniques and the anatomical structures that lies beneath. Plus, a variety of dermatological and surgical themes examine in-depth how to adapt your procedures to your patient's morphotype, how to apply new technologies to your practice, how to manage difficult complications, and so much more. Outside the conference rooms, the exhibition gives you the chance to explore the cutting-edge products and devices from major companies, and to connect with the industry representatives. Get ready for an inspiring 16th edition in the heart of Thailand’s aesthetic capital. Find us online at #IMCAS and join in-person, as we shape the science and innovation of tomorrow’s medical aesthetics!
|
|
|
 |
| |
| Magyar Dermatológiai Társulat |
|
| 16th edition of IMCAS Asia (Bangkok, 2023.06.09-11.) |
Rendezvény kezdete: 2023.06.09. | Rendezvény vége: 2023.06.11. |
| Helyszín: Thailand, Bangkok, The Athenee Hotel, a Luxury Collection Hotel |
| A rendezvény Web oldala: https://www.imcas.com/en/attend/imcas-asia-2023 |
Registration: early bird rates until 2023.04.09. Abstract submission deadline: 2023.05.01.
Refine your aesthetic treatments with the latest evidence-based knowledge and techniques in dermatology, plastic surgery & aging science. This edition includes the rising trends and updated methods that are imperative in today’s practice, brought to you by international and regional experts in Asia and around the globe. The program will feature a wealth of new and dynamic sessions including the Anatomy Workshops to master injection techniques and the anatomical structures that lies beneath. Plus, a variety of dermatological and surgical themes examine in-depth how to adapt your procedures to your patient's morphotype, how to apply new technologies to your practice, how to manage difficult complications, and so much more. Outside the conference rooms, the exhibition gives you the chance to explore the cutting-edge products and devices from major companies, and to connect with the industry representatives. Get ready for an inspiring 16th edition in the heart of Thailand’s aesthetic capital. Find us online at #IMCAS and join in-person, as we shape the science and innovation of tomorrow’s medical aesthetics!
|
|
|
 |